Stars of English

U organizaciji Međunarodne  srednje škole Sarajevo (IHS Sarajevo), u subotu 24.03.2018. godine, održano je ovogodišnje  takmičenje STARS OF ENGLISH. Učešće su uzeli učenici iz 21 škole Kantona Sarajevo.

Naša škola se predstavila u dvije kategorije: debata i drama. Tim koji je učestvovao u kategoriji drama sačinjavali su: Lihovac Hava, Šabić Adna, Smajlović Berina, Hasić Amna, Buljugija Sumeja i Turčinović Faruk dok su u kategoriji debata učestvovala dva tima iz naše škole i to:

–          tim 1 – Odobašić  Amina, Fejzić Merima i Burić Ilmihana
–          tim 2 – Karović Emela, Šarić Emela i Šarić Emina.

Naši predstavnici su napravili veliki uspjeh u obje kategorije u veoma jakoj konkurenciji. U kategoriji drama, naš tim je osvojio 1. mjesto.

U kategoriji debata, naša učenica, Fejzić Merima, plasirala se u top 8 od ukupno 90 debatanata.

Uspjeh je tim veći što su učenici dobili priliku da pokažu svoju kreativnost i okušaju se u jednoj sasvim drugačijoj aktivnosti kroz očit prikaz transpredmetnosti u nastavi engleskog jezika.

Velike čestitke učenicima te nastavnici Jahić Larisi koja je pripremala učenike sa željom da nastave u ovom pravcu i nižu nove uspjehe.

KEEP UP THE GOOD WORK!

Pogledajte nastup naših učenika  na: https://www.facebook.com/ihs.ilidza/videos/2148697381808932/?fref=mentions

Fotografije pogledajte na fb stranici.