Svjetski dan voda

U četvrtak, 22.03.2018. godine, u prostorijama naše škole obilježen je Svjetski dan voda. Obilježavanju su prisustvovali članovi Aktiva prirodnih nauka, ekološke sekcije, dodatne nastave iz hemije i učenici osmog razreda. Tom prilikom su predstavnici JKP “Komunalac” d.o.o. Hadžići, Merima Balta, diplomirani inženjer hemije te Alma Hodžić, sanitarni referent, prezentirale i demonstrirale ispitivanje i mjerenje osnovnih parametara kvaliteta vode za piće. Ciljevi navedene aktivnosti su razvijanje samosvijesti o važnosti vode za život i očuvanju njene kvalitete kroz očuvanje životne sredine te jačanje saradnje škole i lokalne zajednice.

Realizatori aktivnosti ispred Aktiva prirodnih nauka su bili Emina Rahmanović i pripravnik Adi Rahmanović.

Fotografije pogledajte na fb stranici.