DAN SIGURNIJEG INTERNETA 2021

Dan sigurnijeg interneta 2021

Dan sigurnijeg interneta (Safer Internet Day – SID) je međunarodni dan koji se na inicijativu Europske komisije globalno obilježava već dugi niz godina. Dan sigurnijeg interneta 2021. godine u svijetu će se i ovaj put obilježiti pod sloganom „Zajedno za bolji internet“ (“Together for a better internet”) dana 09. februara.

Centar za sigurni internet u BiH obilježavanje Dana sigurnijeg interneta će i ove godine realizirati kroz takmičenje za učenike osnovnih i srednjih škola na temu sigurnosti na internetu. Takmičenje će se sastojati od online kviza sa pitanjima vezanim za sigurno korištenje interneta i digitalnih tehnologija, koji će biti dostupan putem web platforme www.sigurnodijete.ba. Kviz će biti aktivan samo na dan obilježavanja SID-a 2021- 09. februara, od 09:00 do 19:00 sati, nakon čega će sistem aplikacije za online takmičenje generisati pobjednike kviza među djecom koja su tačno odgovorila na 80% i više pitanja, te potom objaviti pobjednike i osvojene nagrade.

Pripremite se za kviz na stranici http://dansigurnijeginterneta.org/kviz/index.html

Uputstvo za djecu:
Šta trebam uraditi?

• Posjetiti web stranicu Centra za sigurni internet u Bosni i Hercegovini bai upoznati se sa sigurnim korištenjem interneta;
  • Dana 09. februara 2021. godine od 09:00 – 19:00 sati posjetiti web stranicu sigurnodijete.ba i registrirati se za kviz;
  • Zabilježiti svoj jednistveni kod pristupa kvizu;
  • Riješiti kviz pitanja o sigurnom korištenju interneta;
  • Osvojiti jednu od vrijednih nagrada!