OBAVIJEST ZA UČENIKE I RODITELJE/STARATELJE

OBAVIJEST ZA UČENIKE I RODITELJE/STARATELJE U VEZI PLANA ORGANIZACIJE ODGOJNO-OBRAZOVNOG RADA U JU OŠ „9. MAJ“ PAZARIĆ, SARAJEVO ZA UTORAK, 01. SEPTEMBRA 2020. GODINE

U utorak, 01.09.2020. godine je prvi radni i nastavni dan u školskoj 2020/2021. godini.

Prijem za učenike prvog razreda i njihove roditelje/staratelje će biti organiziran u školskom dvorištu centralne škole u Pazariću prema slijedećem rasporedu:

9,00 sati učenici I razred PŠ Lokve i učenici I 1 odjeljenja
11,00 sati učenici I 2 odjeljenja

Roditelji/staratelji učenika prvog razreda će biti telefonskim putem kontaktirani u ponedjeljak, 31.8.2020. godine od razrednika prvog razreda u vezi podjele učenika prvog razreda po odjeljenjima i terminima dolaska na prijem prvačića.

Prema Uputstvu MONKS-a o organizaciji i realizaciji odgojno-obrazovnog rada u osnovnim i srednjim školama na području KS u šk. 2020/2021. godini br: 11-34-31987-3/20 od 26.8.2020. godine, u pratnji učenika na prijem dozvoljeno je da bude samo jedan roditelj/staratelj.

Dana, 01.9.2020. godine će biti organizirani roditeljski sastanci sa roditeljima/starateljima učenika prvog razreda prema slijedećem rasporedu:
17,00 sati I 1 odjeljenje*
18,00 sati I 2 odjeljenje*
17,00 sati I PŠ Lokve u PŠ Lokve

*mjesto održavanja fiskulturna sala škole!
Prvi nastavni dan, utorak 1.9.2020. godine za učenike od II do IX razreda razrednici će realizirati po online modelu u trajanju od jednog sata putem platforme Office/Teams 365, prema slijedećim terminima:
9,00 sati za učenike II razred PŠ Lokve, III, IV, VII, VIII i IX razreda.
12,00 sati za učenike II razredacentralne škole i III razreda područne škole u Lokvama.
Za učenike V i VI razreda prijem će biti organiziran u školi u utorak, 01.9.2020. godine prema slijedećem rasporedu:
13,00 sati V 1 odjeljenje razrednik: Kenan Bandić
14,00 sati V 2 odjeljenje razrednica: Amela Kečević
15,00 sati VI 1 odjeljenje razrednica: Mirheta Zelić
16,00 sati VI 2 odjeljenje razrednica: Nermina Čomor
U utorak, 1.9.2020. godine učenici će dobiti od razrednika upute o načinu realizacije odgojno-obrazovnog rada, raspored časova i ostale neophodne informacije. Od 2. septembra 2020. godine u razrednoj nastavi od I do IV razreda se realizira kombinovani model nastave po grupama, a učenici od V do IX razreda nastavu će pohađati po aktivno-interaktivnom modelu online nastave standardiziranom u Metodologiji realizacije online nastave.
Očekujemo da svi učesnici budu odgovorni i pridržavaju se higijensko –epidemioloških mjera.
Protokol ulaska u školsko dvorište/školski objekat:
Dezo barijera / dezinfekcija ruku, maska, obavezna fizička distanca od najmanje 2 metra/osim članova istog domaćinstva.
Molimo sve učesnike da prate upute zaduženog školskog osoblja o načinu kretanja kroz školsko dvorište i školski objekat te se pridržavaju se higijensko-epidemioloških mjera koje su na snazi.

SVIM UČENICIMA I RODITELJIMA/STARATELJIMA ŽELIMO SRETNU I USPJEŠNU NOVU ŠKOLSKU GODINU!