Škola u prirodi

Učenici 4. razreda naše škole boravili su u Školi u prirodi u Šabićima. Boravak je trajao 3 dana (2 noćenja), od 5.9.-7.9.2018. godine.

Po prvi put ove godine ŠUP je besplatna i obavezna za sve učenike 4. razreda. Sve troškove ŠUP-a  snosilo je Ministarstvo za obrazovanje nauku i mlade Kantona Sarajevo. Učenici su putujući od Pazarića do Šabića uživali u pjesmi, druženju  i posmatranju prirodnih ljepota Igmana i Bjelašnice. Boravak u Šabićima protekao je u: učenju u prirodnom okruženju, kreativnim radionicama, sportskim igrama, zabavnim večerima, šetnjama i izletima. Učenici su posjetili selo Rakitnicu, kanjon rijeke Rakitnice i stećke u Umoljanima. Iz daljine  su posmatrali vrhove Visočice i Treskavice. Sa istorijom i  posebnostima ovih krajeva upoznali su ih nastavnici Leka Zejnil i Čusto Amra, asistenti ŠUP Šabići. U kratkim pauzama za odmor učenici su nastavljali druženje u svojim sobama. Kući su se vratili zadovoljni i puni utisaka o prvom zajedničkom višednevnom druženju sa drugarima. Sve aktivnosti učenika odvijale su se pod budnim  okom učiteljica: Drina Azre, Mehmedić Rejhane i Jasika Zijade.

Fotografije pogledajte na fb stranici škole.