Dan škole

Dan škole, 123 godine postojanja i rada, obilježile su raznovrsne aktivnosti poput uređivanja i ukrašavanja škole radovima učenika Tehničke sekcije, Likovne sekcije, Kreativnih radionica, Ekološke sekcije i Novinarske sekcije. Putem radio emisije učenici su poslali divne poruke kroz svoje stihove i literarne radove. Svečano je otvoren i Kutak za roditelje u kojem će se roditelji ugodnije osjećati  i gdje će moći saznati nešto novo. Upriličena je i svečanost u vidu priredbe koju su vrijedno pripremali učenici sa svojim nastavnicima, učiteljima i učiteljicama. Svečanost su uveličali gosti iz Osnovne muzičke škole-Ilidža, KUD „Bjelašnica“ i štićenici Zavoda za zaštitu djece i omladine. Posjetioci priredbe su imali priliku pogledati eksperimente učenika koji pohađaju dodatnu nastavu iz hemije,a  članovi Vijeća roditelja su pripremili i nezaobilazni Kutak tradicionalne kuhinje gdje su posjetioci mogli uživati u bogatoj i raznovrsnoj ponudi delicija. Sve ovo su, zajedničkim snagama, pripremili uposlenici, učenici i roditelji.

Fotografije sa svečanosti pogledajte na našoj fb stranici.