RAZVOJ I JAČANJE PODRŠKE ZA INKLUZIVNI ODGOJ I OBRAZOVANJE

U periodu od 13.12. 2018. do 18.12.2018. godine, u našoj školi održan je replikacijski trening iz oblasti inkluzivnog obrazovanja u okviru Projekta „Jačanje socijalnog uključivanja – jednako i kvalitetno obrazovanje za podršku uspješnog razvoja djece sjeverozapadnog Balkana 2016-2018“, koji se realizuje u partnerstvu Ministarstva za obrazovanje, nauku i mlade Kantona Sarajevo i organizacije Save the Children.  Na treningu je učestvovalo devetnaest članova Nastavničkog vijeća.

Cilj treninga je bio  jačanje kapaciteta odgojno-obrazovnih profesionalaca iz oblasti inkluzivnog obrazovanja,  koji se temelji na modelu ljudskih prava, a polazi od stajališta da svako dijete ima pravo pohađati redovnu odgojno-obrazovnu ustanovu i aktivno sudjelovati u životu lokalne zajednice bez obzira na razvojne i druge različitosti.

Replikacijski trening realizovala  je  Arijana Osmanović Štukan, psihologinja.

„Najbolji učitelji su oni koji vam pokazuju kamo da pogledate, ali vam neće reći što trebate vidjeti.“

Fotografije sa edukacije pogledajte na našoj fb stranici.