“Susret planinara osnovaca”

Lijepi I sunčani 21. april je obilježio susret PSD “Prijatelja prirode” Sarajevo kojem su prisustvovali planinari naše škole, te su otišli na jos jedan planinarski pohod. Učestvovali su u manifestaciji “Susret planinara osnovaca”. U pohodu je učestvovalo 14  osnovnih skola. Planinari osnovci su stigli iz Beograda, Kozarca, Kozarske Dubice i iz Kantona Sarajevo. Autobusom su stigli na Malo polje a onda su pješačili do Hrasnickog stana. Poslije odmora na livadi osnovcima je prikazana pokazna vježba spašavanja povrijeđenog helikopterom. Pokaznu vježbu su izveli pripadnici Gorske sluzbe spašavanja. Planinari i prisutni nastavnici su sa oduševljenjem gledali i uzivali dok se helikopter spuštao i podizao. Povratak do planinarskog doma “Prijatelji prirode” je bio interesantan zbog povratka drugim putem. Poslije kratkog odmora dodijeljene su i zahvalnice. Naše planinare su predvodile učiteljice Halebić Zumra i Drina Azra, te nastavnici Fejzić Hajra i Ramić Aldin.

Fotografije pogledajte na našoj fb stranici.