DAN SIGURNIJEG INTERNETA

Dan sigurnijeg interneta

Obilježavanje Dana sigurnijeg interneta 2023. godine realiziraće se kroz takmičenje za učenike
osnovnih i srednjih škola Bosne i Hercegovine na temu sigurnosti na internetu. Takmičenje će se sastojati od online kviza sa pitanjima vezanim za sigurno korištenje digitalnih tehnologija, koji će biti dostupan putem web platforme Centra za sigurni internet www.sigurnodijete.ba.

Kviz će biti aktivan samo na dan obilježavanja SID-a 2023, dana 7. februar/veljača, od 09:00 do 19:00 sati, nakon čega će sistem aplikacije za online takmičenje generisati pobjednike kviza među djecom koja su tačno odgovorila na 80% i više pitanja. Pobjednici i osvojene nagrade će biti objavljeni na stranici Centra za sigurni internet.