DABAR INFORMATIČAR IZAZOV 2022

Naša škola se i ove školske godine, od 14.11.2022. do 02.12.2022. godine uključila u međunarodnu inicijativu Dabar (Bebras) informatičar izazov. Ova vrsta edukacije promoviše informatiku i informatičko razmišljanje među učenicima u više od 70 zemalja svijeta.

Najbolje rezultate, u našoj školi, u svojim kategorijama su postigli sljedeći učenici:

II-IV razred

  1. Asija Šarić III2
  2. Asmir Krbezlija III2
  3. Amina Kustura III2

V i VI razred

  1. Amar Hujić V1
  2. Benjamin Odobašić V1
  3. Fatima Mrgan V2

VII i VIII razred

  1. Benjamin Čomor VIII2
  2. Zehra Mujezin VII1
  3. Melika Kadić VII2

IX razred

  1. Šarić Hanan IX2

Posebno moramo istaći uspjeh Asije Šarić III2 koja je zauzela 2. mjesto kategoriji II-IV razreda na nivou Bosne i Hercegovine i uspjeh učenika Benjamina Čomora VIII2 koji je zauzeo 4. mjesto kategoriji VII i VIII razeda na nivou Bosne i Hercegovine.

Čestitamo učenicima na učešću! Svi učesnici Izazova će dobiti certifikate.

Više informacija o Izazovu možete pronaći na stranici https://www.dabar-informaticar.ba/home.