U susret Bajramu

Nakon mjeseca ramazana, mjeseca Božije objave, posta i milosti, dolaze odabrani dani – dani Bajrama. Bajram nosi sa sobom mir i sreću, a posebno djeci, kojoj donosi hedije i radost. Poruke ovog Bajrama trebali bi usaditi duboko u svoja srca, da ta sjemenka proklija najljepšim polodom, a ta poruka glasi: Svim stvorenjima na zemlji su potrebni mir, ljubav, sloboda, a ljudskim bićima pored toga i duhovna sreća. Zato trebamo pronaći put koji smo možda izgubili, crpiti snagu sa Vječnog vrela, vratiti se svom Stvoritelju, vrijednostima, misliti dobro drugima, tragati za korisnim znanjem, naređivati dobro, a zabranjivati zlo.

Program obilježavanja Ramazanskog bajrama je pripremila nastavnica Halima Ejubović u saradnju sa učenicima i roditeljima.

Svim učenicima naše škole, njihovim roditeljima, usposlenicima, i muslimanima širom svijeta želimo Bajram Šerif Mubarek Olsun!