Predavanje o ZAVNOBIH-u

U petak, 22.11.2019. godine održano je predavanje za učenike VIII razreda o ZAVNOBIH-u i antifašizmu. Gosti predavači bili su aktivisti SUBNOR-a: Husanović Smajo, Dupovac Ekrem i Vojniković Mirza. Naše goste je na početku predavanja pozdravio Davud Isufi sa pjesmom Dan republike. Učenici su ranije dobili zadatak da napišu sastav na temu “Antifašizam”. Nakon izlaganja gdina Ekrema Dupovca proglašen je najuspješniji rad o zadatoj temi, a to je rad učenice Džejlane Hodžić iz VIII2.  Učenica je dobila na poklon knjigu Protiv zaborava kao i nastavnica historije. Pedavanju su prisustvovali i direktor škole Edin Kazazović i nastavnica geografije Razija Kazazović. Ovo je ujedno bila prilika da se podsjetimo teškog puta kroz koji je prošla naša domovina u svojoj borbi za postojanje. Također je istaknuto da se moramo svi boriti za opstanak naše zemlje, da ne smijemo zaboraviti njenu prošlost, a posebno je istaknuta važnost obilježavanja Dana državnosti.