Obavijest za učenike IX razreda

Obavještavamo učenike IX razreda da će se polaganje ispita eksterne mature održati prema rasporedu utvrđenom od Ministarstva za obrazovanje, nauku i mlade KS u slijedećim terminima:
Srijeda, 19.6.2019. godine
– Ispit iz predmeta Bosanski jezik i književnost, Hrvatski jezik i književnost, Srpski jezik i književnost sa početkom u 9,00 sati
– Ispit iz predmeta Engleskog jezika /prvi strani jezik/ sa početkom u 12,00 sati
Četvtak, 20.6.2019. godine
– Ispit iz predmeta Matematika sa početkom u 10,00 sati.
Učenici trebaju doći 30 minuta prije ispita u školu, a ispred ispitnog prostora, najkasnije 15 minuta prije početka ispita. Polaganje ispita iz predmeta traje 60 minuta.
Učenici će od dežurnog nastavnika dobiti obavijest u vezi načina ulaska u ispitni prostor u kojoj će biti obavljeno polaganje ispita i daljim procedurama u skladu sa Pravilnikom o polaganju eksterne mature.