Obavijest za učenike i roditelje IX razreda

Obavještavamo učenike i roditelje IX razreda da će se podjela Svjedodžbi i ostale dokumentacije za učenike IX razreda JU OŠ „9. maj“ Pazarić, Sarajevo, generacija 2011/2012- 2019/2020, održati u četvrtak, 11. juna 2020. godine u fiskulturnoj sali škole prema slijedećem rasporedu:   17,30 sati – učenici IX1 odjeljenja 18,30 sati – učenici IX2 odjeljenja   Očekujemo da svi učesnici budu odgovorni i pridržavaju se higijensko – epidemioloških mjera. Detaljnije upute učenici i roditelji će dobiti od razrednica.

Upis učenika u srednje školu

Dragi učenici, dragi roditelji, u skladu sa Zakonom o srednjem obrazovanju („Službene novine Kantona Sarajevo“, broj: 23/17 i 30/19) upis učenika u prvi razred srednje škole na području Kantona Sarajevo vrši se u skladu sa kriterijima koje na prijedlog Ministarstva utvrđuje Vlada Kantona Sarajevo.